Jak wyleczyć zaburzenia lękowe, które mam od dzieciństwa?

Dzień dobry. Od dzieciństwa cierpię na zaburzenia lękowe, kiedyś zdiagnozowano u mnie "nerwicę serca". Po latach, gdy znalazłam się na psychoterapii, usłyszałam diagnozę "zaburzenia lękowo-depresyjne". Przyjmowałam leki przeciwdepresyjne, regularnie uczestniczyłam w terapii, poczułam się lepiej. Po kilku latach wszystko wróciło, mogłabym powiedzieć, że ze zdwojoną siłą. Silne stany lękowe, agorafobia, ataki paniki, stany depresyjne, do tego stany somatyczne, nerwobóle, duszności, drętwienia kończyn. Jestem wyczerpana i boję się, że nigdy się z tego całkowicie nie wyleczę. Jestem znów pod opieką specjalisty, przyjmuję leki, ale świadomość nawrotu objawów po latach leczenia powoduje obawę, że nigdy do końca się nie wyleczę. To wprowadza mnie w stan przygnębienia i braku nadziei.

Dzień Dobry Pani,

Zaprezentowane przez Panią symptomy, są wskazaniem do podjęcia przez Panią, ponownej psychoterapii - najlepiej w paradygmacie poznawczo-behawioralnym (równolegle z farmakoterapią) co byłoby dla Pani komplementarnym i przez to efektywnym leczeniem, do czego Panią inspiruję.

Z przesłaniem dla Pani Tego, Co jest Pani potrzebne,

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605