Jak wyleczyć zaburzenia nastroju i zmęczenie?

Witam.Mam na imię Magda. Mam 19 lat.Od lutego znacznie pogorszył się mój stan psychiczny. Od dawna mam duże problemy żeby zasnąć oraz budzę się bardzo zmęczona.Ciągle czuję przygnębienie.Kilka lat temu miałam problemy z okaleczaniem się i kilka dni temu do tego wróciłam.Piję znacznie więcej alkoholu niż kiedyś oraz biorę duże dawki leków przeciwbólowych,które mnie uspokajają.Bez tego rozpiera mnie złość i nie wiem co ze sobą zrobić.Mam obawy przed pójściem do lekarza,bo boję się reakcji rodziców

Witam Panią.
Polecam w tej sprawie zadbanie o siebie jednak i koniecznie udanie się do specjalisty (np.psychoterapeuty). Z tego, co Pani pisze wnioskuję, że to samo nie minie, a raczej wymaga dłuższej pracy. Objawy Panią wykańczają, jest Pani młoda i to naprawdę brzmi niepokojąco.
Pozdrawiam,
Maja Suwalska-Wąsiewicz
http://www.psychoterapialodz.eu/

Witam, proszę skorzystać z konsultacji z lekarzem psychiatrą i poprosić także o skierowanie do psychologa, jeżeli chciałaby Pani korzystać z wizyt na NFZ. Link do placówek: https://zip.nfz.gov.pl/GSL/ Proszę pomyśleć przede wszystkim o swoim zdrowiu, zadbać o siebie. Kwestię jak rozmawiać z rodzicami, czy mówić im o tym teraz, zaczekać, również może Pani omówić na spotkaniu w gabinecie z psychologiem jeżeli ma Pani przed tym obawy. Jeżeli potrzebuje Pani dłuższej rozmowy może skorzystać z konsultacji online.
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl