Jak z powrotem odzyskać radość z życia?

Jak z powrotem odzyskać radość z życia ? jestem bardzo samotny, nie pracuję od listopada ubiegłego roku bo straciłem pracę, bardzo rzadko się uśmiecham,mam trudności w nauce bo dyslekcja rozwojowa,trudności w komunikacji bo bycie cichą wodą i introwertykiem, nie radzę sobie bez kobiety bo nigdy jej nie miałem.Ostatnio po raz drugi miałem myśli samobójcze,terapia się niedługo kończy a ja nadal cierpię, i mam te same problemy.Depresja i nerwica się pogłębia,leczę się od roku, mam 24 lata.

Dzień dobry.

Napisał Pan kilka postów, w których opisuje Pan wiele problemów, z którymi się boryka. Określenie "boryka" jest chyba jednak nie na miejscu, bo Pan nie tyle próbuje zwalczyć trudności, ile je pielęgnuje i rozpływa się nad nimi, trochę, jakby chciał Pan przekonać wszystkich (i przy okazji siebie), że akurat Pana spotkał taki ogrom nieszczęść, że próba poprawy swojego życia i tak nie ma żadnego sensu.
Rzeczywiście, żaden psycholog, psychiatra, czy neurolog nie pomoże Panu, jeżeli Pan sam nie podejmie decyzji o zmianie. Specjaliści mogą Panu jedynie coś podpowiedzieć, ale nikt o zdrowym umyśle nie weźmie odpowiedzialności za Pańskie życie. Pan natomiast może to zrobić, bo to Pan, nikt inny, kształtuje jego jakość. Szukanie wymówek jest niezłą, lecz krótkotrwałą strategią, na której Pan niczego nie zyska, może Pan natomiast stracić wiele. Czas upływa. Pora na Pana ruch.

Pozdrawiam i powodzenia.

Dzień dobry,

Przede wszystkim, najlepszym miejscem do Pana pytań/wątpliwości/obaw jest terapia, w której Pan uczestniczy!