Jak zrzucić 3-4 kilo?

Witam. Mam 19 lat, jestem dziewczyną i ważę 60 kilo przy wzroście 170 cm. Nigdy wcześniej nie próbowałam się odchudzać, lecz niestety po 3 miesiącach pracy w barze i jedzenia nieregularnie przytyłam do 60 kilo, które to zbędne kilogramy odłożyły się na brzuchu i udach. Śniadanie zwykle jem koło 10 jakieś kanapki, potem w czasie zajęć serek homogenizowany lub jogurt. Dużo jabłek, bananów w każdej chwili. Po powrocie do domu jem obiad około godziny 17.30 składający się z dwóch dań. Później nie jem już nic. Idę spać około 22. W ciągu weekendu zwykle popołudniu zjem kawałek ciasta. Chodzę na basen raz w tygodniu na godzinę i bardzo dużo chodzę. Chciałabym zrzucić 3-4 kilo i oponkę na brzuchu, jednak nie mam pojęcia jak temu podołać... Pozdrawiam, Ola

Witam.

W chwili obecnej nie ma wskazań do redukcji masy ciała.
Pani masa ciała jest adekwatna do zaleceń (BMI w zakresie 18,5-25).
W Pani przypadku o wiele istotniejsze będzie wprowadzenie większej ilości ruchu.

Proszę zajrzeć na:
http://portal.abczdrowie.pl/sposob-na-plaski-brzuch
http://portal.abczdrowie.pl/sposob-na-zgrabne-nogi
inne przydatne propozycje  ćwiczeń znajdzie Pani na:
www.abccwiczenia.pl

Odnośnie bananów, są one stosunkowo kaloryczne. Jedna średnia sztuka to ok. 90-100 kcal.
Proszę więc na nie "uważać".
Ilość porcji owoców i innych produktów proszę zweryfikować w stosunku do zaleceń, zawartych w:

Piramidzie Zdrowego Żywienia:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite#g

Przerwa między ostatnim posiłkiem, a pójściem spać jest dosyć długa.
Myślę, iż można by tu włączyć jakąś niewielką przegryzkę.
Ogólnie warto zachowywać ok. 3-godzinne przerwy między posiłkami.
Ułatwia to kontrolowanie apetytu.
Warto również włączyć więcej warzyw do diety i niegazowanych i niesłodzonych płynów.

Pozdrawiam