Jak zrzucić kilka kilogramów?

Czy na brzuchu może zostać obwisła skóra? Ważę 70 kg, mam 19 lat, jestem kobietą, mam aktywną pracę, gdzie bardzo dużo się ruszam. Podejmowałam już różne diety, głodówkę. U mnie w rodzinie nikt nie ma problemów z otyłością. Jak najlepiej zrzucić od 5 do 8 kg? Z góry dziękuję za pomoc.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Niestety nie podała Pani wartości swojego wzrostu, co w zasadzie uniemożliwia ocenę prawidłowości Pani masy ciała. Najbardziej wiarygodnym wskaźnikiem, według którego może Pani ocenić swoją masę ciała jest BMI.
BMI [kg/m2] = masa ciała [kg]/ wzrost [m2]
Interpretacja wyniku: Jeśli BMI mieści się w granicach 18,5-24,9 kg/m2, odchudzanie nie jest Ci potrzebne. Jeśli jest wyższe niż 25 kg/m2 zalecana jest utrata masy ciała, dzięki której BMI będzie mieściło się w granicach normy.
Jeżeli rzeczywiście masz nadwagę lub otyłość, powinnaś pomyśleć o redukcji masy ciała poprzez zasady zdrowego żywienia i regularną aktywność fizyczną. Zasady zdrowego żywienia opisuje piramida zdrowego żywienia.
Zgodnie z jej zaleceniami:
- jedz 5 posiłków dziennie w regularnych odstępach i nie podjadaj między nimi,
- wyeliminuj z diety słodycze, ciasta, desery, słodzone napoje oraz słone przekąski (chipsy, paluszki, solone orzechy, fast food’y) będące bogatym źródłem soli i tłuszczu,
- ogranicz spożycie tłuszczu - wybieraj chude gatunki mięs, ryby, chudy nabiał,
- jedz dużo warzyw i owoców oraz produktów pełnoziarnistych,
- pij wodę mineralną, soki bez cukru, herbaty ziołowe i owocowe, unikaj coli i gazowanych napojów,
- unikaj potraw smażonych (placków ziemniaczanych, naleśników, panierowanego mięsa), jedz produkty gotowane, duszone lub pieczone.