Jak zwiększyć wagę u 20-letniej kobiety?

Witam, mam problem z odżywianiem. Mało jem, nie potrafię podbić kalorii, chcę prowadzić aktywny tryb życia, boję się jednak, że jeśli zacznę biegać, by zyskać formę, jeszcze bardziej schudnę, a ćwiczenia siłowe nie poskutkują większą tkanką mięśniową. Czy brak ochoty na jedzenie może być objawem choroby? Czy jest jakieś skuteczne lekarstwo, (niekoniecznie tabletki, choć jeśli istnieją jakieś skuteczne, to nie wykluczam), na łaknienie? Dodam, że jestem 20-letnią kobietą, 165cm i 47kg.

Witam serdecznie,
Pani BMI wskazuje na niedowagę. Brak apetytu może być przyczyną wielu chorób m. in. chorób układu pokarmowego, alergii pokarmowych, anemii, infekcji i innych. Jednak może wynikać także ze stresującego trybu życia, palenia papierosów czy z błędów dietetycznych - np. diety nieodpowiednio niedostosowanej do naszego zapotrzebowania energetycznego, jedzenie wysokokalorycznych posiłków złej jakości w małych odstępach czasu. Na podstawie podanych informacji trudno cokolwiek jednoznacznie określić. Jeżeli stan ten trwa długo i jest Pani zaniepokojona na pewno warto udać się do lekarza i wykonać podstawowe badania.
Jeżeli chodzi o stronę dietetyczną problemu radziłabym zjadać Pani 5 posiłków dziennie, ale małych objętościowo zwracając uwagę na jakość spożywanych produktów. Należy ograniczyć spożywanie słodyczy, które szybko sycą ale i zmniejszają apetyt. Posiłki podprawiać oliwą z oliwek, dodawać do jogurtów na przykład płatki owsiane, miód czy orzechy.Również niewielka aktywność fizyczna przed posiłkiem może zaostrzyć apetyt.

Pozdrawiam