Jaką dietę powinnam stosować przy fitnessie?

Witam, Właśnie zapisałam się na fitness i zastanawiam się jaką dietę powinnam stosować. Mam 41 lat, jestem zdrową kobietą, moim problemem jest brzuszek i uda. Mam nadzieję, że ćwiczenia mi pomogą, jednakże chciałbym się zdrowiej odżywiać. Lubię jeść warzywa i owoce. Proszę o podanie jaka jest zdrowa i dobra dieta. Pozdrawiam Katarzyna

Witam Panią,
spośród produktów wspomagających utratę tkanki tłuszczowej można wyróżnić:

*mięsa: drób lub ryby
*warzywa: wszystkie dozwolone, (jako przekąska najlepsza będzie papryka)
*owoce - dozwolone w pierwszej połowie dnia. Najmniej kaloryczne to, np. cytryna, limonka, karambola, arbuz, grejpfrut czerwony, jagody, mandarynka, nektarynka, pomelo, poziomki, pomarańcze.
Banan i awokado są wysoko kaloryczne - warto jednak by w małych ilościach i one gościły w jadłospisie.

Pozdrawiam,
Klaudia Zasowska - Psycholog, Psychodietetyk
1 Podziękowanie

Żywienie powinno być dobrane do Pani w sposób indywidualny. Powinno ono bazować na zasadach zdrowego odżywiania, jednak wielkość porcji oraz skład posiłków powinien być dostosowany w sposób personalny na podstawie Pani aktualnego stanu zdrowia oraz występującej farmakoterapii.
Zachęcam do konsultacji drogą online abym mogła Pani pomóc w doborze prawidłowego żywienia.

Pozdrawiam,
Dietetyk Marianna Hall
Centrum Dietetyki Nutrado (www.nutrado.pl)