Jaka jest dopuszczalna dawka dzienna magnezu dla dorosłego mężczyzny?

Witam,mam pytanie odnośnie suplementacji magnezem z vit b6. Jaka jest dopuszczalna dawka dzienna magnezu dla rosłego mężczyzny? Od lat zażywam Mg lecz teraz zmieniłem producenta i wiem że suplement ten jest bardzo röżnie przyswajalny. Myślałem żeby łykać np po 2 tabletki mimo źe producent zaleca 1,ale wiadomo że jest to wyliczane ogólnikowo,a ważna jest masa i róźne inne predyspozycje. Czy w takim przypadku nie przedawkuje? A moźe ktoś z Państwa zna dobrze przyswajalny i sprawdzony preparat Mg?

Dla mężczyzny w Pana wieku zalecane dzienne spożycie magnezu to 420mg. Te zalecenia przeznaczone są dla osób zdrowych. Może inny specjalista wypowie się w temacie konkretnego preparatu i dawkowania.