Jaka jest procedura leczenia nadciśnienia ocznego z podejrzeniem początku jaskry i nerwobólem nerwu V sin?

Witam. Jaka jest procedura leczenia nadcisnienia ocznego z podejrzeniem poczatku jaskry i nerwobolem nerwu V sin. Ani okulista,ani neurolog nie przepisal mi zadnych lekow.Dostalam jedynie skierowanie od neurologa na MR glowy(grudzien). Od mies.mam stale bole juz obu oczu(tepe,klujace)swialtowstret,bol glowy,skroni.Co robic w takiej sytuacji? Bardzo prosze o rade.

Proszę zgłosic sie do okulisty, może innego. Jaskra może powodowac bóle głowy, światłowstret itd. i tym należy zając się w pierwszej kolejności, zwłaszcza że nieleczona jaskra może doprowadzic do uszkodzenia wzroku.
Na jakiej podstawie rozpoznano nerwoból n. V? Do leków mających działanie przeciwbólowe należą niektóre leki przeciwdepresyjne i przeciwdrgawkowe ( stosowane odpowiednio długo i w odpowiednich dawkach), skutecznym zabiegiem jest termolezja.

Witam.nadciśnienia ocznego się nie leczy chyba że Tp jest powyżej 27/2 8 a Rogowka normalna czyli 540 mikro lub nieco grubsza.ja zwykle robię próbę na lek.u Pani dałabym b bloker jeżeli nie ma pwskazan. Np betoptic lub Timoptic2x. Jeżeli poczuje się Pani lepiej to warto stałe kropić celem dożycie do RMN.pozdrawiam serdecznie