Jaka jest szansa na cofnięcie się przerzutów?

Jestem po 6 chemiach, a od 6 miesięcy na terapii hormonalnej (tamoksifen). Stwierdzono u mnie nowotwór złośliwy piersi prawej z przerzutami na wątrobę i układ kostny. Proszę mi powiedzieć czy w takiej sytuacji nie będę miała operacji usunięcia piersi? Jaka jest szansa na cofnięcie się zmian z wątroby i kości? Czy w moim przypadku jest konieczna operacja usunięcia jajników i macicy, bo tak mi zaproponował mój lekarz chemioterapeuta, czy ta operacja w moim przypadku jest bezpieczna?

Pozdrawiam i proszę o radę. Leczę się w Kielcach

ponad rok temu

Witam serdecznie,

Rak niestety został rozpoznany w późnym stadium zaawansowania, kiedy doszło już do rozprzestrzenienia się nowotworu poza pierś do innych organów. Jest to sytuacja bardzo trudna do wyleczenia. Zastosowane leczenia może jednak sprawić, że będzie Pani żyć z nowotworem jak z chorobą przewlekłą, bez dolegliwości z tego powodu.

Nie znam niestety Pani pełnej sytuacji, ale zwykle wycięcie jajników proponuje się celem usunięcia źródła hormonów w przypadku raków hormonozależnych. Kwalifikacja do takiego zabiegu jest uzależniona od tego czy są wskazania i stanu ogólnego pacjenta - wieku, schorzeń towarzyszących, aktualnych badań krwi i innych wyników badań. Lekarz chemioterapeuta kierując Panią na zabieg z pewnością ustalił, że bedzie to w pani przypadku najlepsze postępowanie.

Pozdrawiam serdecznie.