Jaka może być przyczyna bólu żołądka albo wątroby?

chciałabym się dowiedzieć jaka może być przyczyna bolu zołodka albo wątroby boli mnie po każdym posiłku co robic

Lek. Marta Gryszkiewicz

Przyczyn może być bardzo wiele - choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy, zapalenie błony śluzowej żołądka, zakażenie H.pylori, nadmierne wydzielanie kwasu solnego w żołądku, kamica pęcherzyka żołciowego, stłuszczenie wątroby lub inne zaburzenia jej funkcjonowania z marskością włącznie.
Wskazana konsultacja u lekarza rodzinnego. Wykonanie badań morfologii krwi z uwzględnieniem tzw. prób wątrobowych, USG jamy brzusznej, być może także gastroskopia. Ostatecznie o tym jakie badania dodatkowe należy wykonać zadecyduje lekarz przeprowadzający badanie kliniczne, na podstawie jego wyników.