Jaka może być przyczyna trądziku u 24-letniej kobiety?

Jaka może być przyczyna trądziku u ponad 24. letniej kobiety?Odżywiam się zdrowo,dbam o higienę,starannie usuwam makijaż z twarzy,dużo przebywam na świeżym powietrzu.Trądzik jak zaczął się u mnie w wieku 15.lat ,tak trwa do teraz,zdarzają się też krosty na plecach.Wszelakie maści,kremy,działają jedynie chwilowo.Żele,peelingi oczyszczające chyba w ogóle mi nie pomagają.Dodatkowo nie mogę pozbyć się wągrów. Czy to może być nadmiar androgenów?

Witam! Jeśli zmiany są bardzo nasilone rzeczywiście mogą wiązać się z pewnymi zaburzeniami hormonalnymi (zbyt duży poziom DHEAS, kortyzolu, prolaktyny). Jeśli trądzikowy rzeczywiście towarzyszą zaburzenia hormonalne, najczęściej wiążą się również z zaburzeniami miesiączkowania (długie, bezowulacyjne cykle, nieregularne krwawienia).