Jakie badania można wykonać w kierunku boreliozy?

Witam,zakonczylem branie antybiotyku,dokladnie AMOKSYCYLINY(3 razy 500mg dziennie,2tyg),ktora przepisal mi lekarz stwierdzajac borelioze na podstawie rumienia wedrujacego,oraz przez objawy towarzyszace tej chorobie.Jedno co mnie zdziwilo,wyslano mnie na test krwi,na przeciwciala,i okazalo sie ze we krwi zostal tylko slad po borelli,a testy zrobilem przed braniem antybiotyku.Musze powiedziec ze tydz.juz nie biore antybiotyku i czuje sie dobrze poza malymi bolami glowy i stawow,objawy grypopodobne ustapily.Czy to mozliwe ze bakteria sie rozsiala i moze juz nie bytowac we krwi???Kiedy moge zrobic kolejne badanie,specyficzne na borelioze,jakie?Mieszkam na stale w Anglii,moze ktos zna tutaj specjalistyczne badania na ta bakterie?

Lek. Paweł Szadkowski

Miano przeciwciał zmienia się dynamicznie i mogło się tak zdarzyć, że w momencie badanie nie było wysokie. Jeśli po 2 tygodniach antybiotykoterapii ustąpiły objawy to nie ma konieczności powtarzania badania przeciwciał ponieważ ich miano może być podwyższone nawet przez lata mimo skutecznego leczenia. W razie pojawienia się dolegliwości najlepiej udać się do lekarza prowadzącego.