Jakie badania oka wykonać, aby potwierdzić lub wykluczyć większość schorzeń?

Witam, mam 25 lat mezczyzna wada na oba oczy -0,25 astygmatyzm , dokładnie rok temu zauważyłem 2 pierwsze czarne mety (chmury) w prawym oku . Na dzień dzisiejszy w ciagu ostatnich 2 miesiecy w prawym oku są ich 2 szt ciemne chmury plus 8 szt dużych bardziej przejrzystych naciek pionowy który raz się pojawia raz nie a w lewym oku był 1 w ciągu 2 mies doszły kolejne 2 naciek w kształcie kuli na 1/5 pola widzenia w kształcie kuli raz jest raz go nie ma. Wizyty u okulistów zaliczone siatkówka i cala reszta jest ok plus informacja o tym ze metow będzie więcej. Czytając juz wszystkie dostępne fora o tematyce przedwczesnego (młody wiek pacjeta) zmetnienia ciala szklistego w każdym przypadku chorzy opisujący początek problemu zmetnien zaczyna się w prawym oku (moje spostrzezenie) A moje pytanie mianowicie jest takie jakie badania wykonać aby sprawdzić droznosc zyl w galce ocznej czy nie posiadam mikroskrzepu który blokowałby dopływ krwi i odpowiednią prace metabolizmu i dokrwienia gałki ocznej. Pytanie ostatni jakie są możliwości posiadania pasożyta który niszczyłby gałkę oczna chodzi mi o to jakimi badaniami mogę to wykryc zbadać oko.. TK ? MRI ? jakie są sposoby sprawdzenia oka we wszystkich kierunkach czy jest zdrowe dodam iż posiadam tez inne dolegliwości sprzed pojawienia się metow mianowicie ból nog oraz luszczace się uszy oraz nie częste kłócie w klatce piersiowej w różnych miejscach wszystkie niezbędne badania zalecane przez lekarza rodzinnego wykonałem tarczyca morfologia mocz wątroba i jest ok choć są znikome odchylenia od norm w paru przypadkach . Żadnego badania mi nie zlecone w kierunku pasożytów Bardzo proszę o pomoc ponieważ nie chce aby moje dolegliwości skończyły się ślepota jeżeli rozwijają się w tak zastraszającym tempie

Witam.wszystkie Pana pytania dotyczą problemów medycyny ogólnej. Czasie forów gdzie piszą pacjenci a nie lekarze daje Panu mylne wyobrażenie o chorobie i jej leczeniu. Nie bada się żył w oku. Jeżeli jest zakrzepy to go widać nawet jsk jest bardzo mały. Każdy okulista specjalista to stwierdzi. Pasożyty gada się z krwi nie z oka.Toxoplazamoza tococaroza i inne łatwo jest wykryć z krwi pacjenta. Zwyrodnienie ciała szklistego z mętami owszem występuje przy np zespole Sti klera ale musi być wysoka myopia czyli minus 15 dptr i więcej wiec Pana minus ćwierć -nie ma opcji żeby to była choroba tego typu. Pozdrawiam serdecznie