Jakie badania po wystąpieniu dwóch poronień?

Witam,w ubiegłym roku2 razy poroniłam.Pierwsza ciąża poroniona w 20 tyg.najprawdopodobniej przez toksoplazmozę(wykryta w 7tyg)druga ciąża po 5 mies przerwie,poroniona w 11 tyg.Miałam zrobiony komplet badań,nic nie wskazywało zagrożenia.Minęło 7miesięcy,obecnie jesteśmy z mężem po badaniu kariotypów,badania są prawidłowe.Słyszałam,że powinnam jeszcze zrobić jakieś badania.Wizyta u gin.za 3 tyg.Jakie badania jeszcze powinnam zrobić,dla pewności.Zapomniałam napisać, że mamy zdrową 11letnią córkę.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję oznaczyć przeciwciała antykardiolipinowe. Bez poznania większej ilości informacji oraz wykonanych już badań można jedynie zgadywać co jeszcze można zalecić. Sądzę, że w czasie wizyty u ginekologa będzie możliwe ustalenie najbardziej odpowiedniego postępowania.