Jakie badania wykonać u kobiety, która ma problemy z wagą po ciąży?

Witam.Równo dwa miesiące temu urodziłam drogą cesarskiego cięcia. Karmię piersia,nie jem za dwoje, raczej staram się dobrze odżywiać i NIE CHUDNE ,a wręcz mam wrażenie że tyje.po porodzie ubyło mi zaledwie 5kg z 14 które przybralam w ciąży. Mam 164 i waze 78 kg.Moim problemem jest też zatrzymujaca się woda, widzę to po obrzekach na twarzy i po tym że nie mogę włożyć pierscionkow,połowę ciąży brałam luteine na podtrzymanie.Jakie hormony musze zbadać żeby sprawdzić czy wszystko jest dobrze

Dzień dobry,
Przede wszystkim proszę dać sobie jeszcze trochę czasu. Każdy organizm jest inny i czasem potrzebujemy więcej czasu na powrót do równowagi po ciąży, która, bądź co bądź, jest ogromnym wyzwaniem dla organizmu.
Jeśli sytuacja będzie się utrzymywała przez kolejne 2 miesiące, proszę wykonać następujące badania:
podstawową morfologię i badanie moczu
TSH, fT3 i fT4
glukozę i insulinę na czczo
ASPAT i ALAT
Najlepiej, gdyby wynik skonsultowała Pani z dietetykiem, który dopasuje także odpowiednie zalecenia.
Jeśli chodzi o zatrzymywanie wody w organizmie podstawowym sposobem jest picie odpowiedniej ilości wody. Podczas karmienia może to być nawet ok. 3 litrów. Dzięki temu organizm nie będzie "magazynował" wody, gdyż będzie miał ją dostarczaną cały czas z zewnątrz.

Pozdrawiam,
Joanna Penza
http://madame.fit/