Jakie badania wykonać w przypadku podejrzenia trądziku na tle hormonalnym?

W związku z tym iż w mojej okolicy endokrynologów jak na lekarstwo i na prywatną wizytę czeka się miesiącami, proszę o napisanie, jakie badania zrobić, aby na pierwszą wizytę przyjść już z wynikami i nie przedłużać koszmaru jakim jest trądzik prawdopodobnie na tle hormonalnym, gdyż: - trądzik mam od 6 klasy podstawówki (czyli kiedy zaczęłam dojrzewać - od 18 rż. przez kilka lat brałam tabletki antykoncepcyjne Diane35 i była - w ciąży cerę miałam super - po ciąży przez rok stosowałam retinoid adapalen, po odstawieniu wszstko wróciło Ponadto: - po porodzie nie wypadały mi włosy - nie miałam problemów z zajściem w ciążę, udało się od razu - tarczyca w porządku, w tym roku robiłam USG Im jestem starsza (teraz 30 lat) tym trądzik gorszy i obejmuje całą twarz, największe zmiany na policzkach (głównie podskórne grudki które nigdy nie znikają, a z czasem tworzy się z nich coś zapalnego). W niedalekiej przyszłości chciałabym jeszcze raz zajść w ciążę i z tego powodu odsuwam mocniejsze retinoidy oraz doustną izotretynoinę. Antykoncepcja hormonalna też nie wchodzi w grę. Bardzo proszę o wskazanie z jakimi badaniami udać się do endokrynologa. I czy w ogóle da się mi jakoś pomóc bez brania antykoncepcji?
KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu

Trądzik różowaty

Trądzik to nie tylko nieestetyczne krostki, które pojawiają się w okresie dojrzewania. Może on przybrać inną postać. Obejrzyj filmik i dowiedz się więcej o trądziku różowatym.

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty