Jakie badania zrobić na wykrycie jadu kiełbasianego?

Po zjedzeniu hot doga z cpnu od razu dostalam biegunk ostrej przez 4 lata przewlekla biegunka I badania ,zdiagnozowano jelito drazliwe .Mysle ze mogla mi zaszkodzic zlej jakosci parowka ,jak moge sie z tego wyleczy ? Jakies badania na wykrycie jadu kielbasianego bakterie grzyby nie mam pojecia prosze o, rade.moj email Mig.1991@o2.pl

Jeśli ma Pani stwierdzony zespół jelita drażliwego to warto przeanalizować aktualne żywienie i wyszczególnić produkty które pogarszają Pani stan. W wielu przypadkach zastosowanie diety FODMAP przynosi dobre rezultaty, dlatego warto udać się na wizytę do dietetyka klinicznego. Na podstawie wywiadu żywieniowo-chorobowego można ułożyć indywidualny plan żywienia, który ograniczy bądź wyeliminuje nieprzyjemne objawy.