Jakie jest moje faktyczne zapotrzebowanie kaloryczne?

Dzień dobry, chciałabym zwrócić się z prośbą o wyliczenie dla mnie zapotrzebowania kalorycznego. Jestem kobietą i mam 35 lat, obecnie ważę ok 101 kg przy wzroście 155 cm. Moja waga jest wynikiem zjadania stresu, spożywanie zwykle 2 posiłków dziennie (niezbyt zdrowych) oraz średnio 12 godz. pracy przy komputerze w domu, a to powoduje, że moja aktywność jest praktycznie ograniczona do zera. Dodatkowo choruję na niedoczynność tarczycy (niedawno zostałam zdiagnozowana) i przyjmuję letrox. Dwa miesiące temu dzięki bliskim zmobilizowałam się do zmiany swojego życia; codziennie według aplikacji robię ok 12,5 tys kroków i min. 5 km - jest to aktywność po lesie ze zmianą intensywności, jest tam też trochę spokojnego i powolnego biegu. Dodatkowo niedawno zaczęłam ćwiczyć fitness i korzystać z hula hop, te aktywności to jakaś dodatkowa godzina w tygodniu, ale zależy mi na stopniowym wydłużaniu tego czasu. Niebawem chcę zmienić dietę, a właściwie ją rozpocząć i planuję zamówić katering, nie wiem jednak jak wygląda moje zapotrzebowanie kaloryczne. Sama aplikacja pokazuje mi, że codziennie spalam min.1000 kcal, przyjmując, że te dane są mniej więcej poprawne ile kcal powinnam spożywać codziennie żeby schudnać? Będę wdzięczna za pomoc.

Witam

Na początku zadam pytanie czy jest Pani przekonana do cateringu dietetycznego? Nie lepiej nauczyć się zdrowo gotować i wprowadzić na stałe zdrowe nawyki żywieniowe, które zostaną z Panią do końca życia? Zamawiając catering niczego się Pani nie nauczy a przecież do końca życia nie będzie Pani jadła z pudełek....

Taka mała sugestia na początek :) a teraz wracam do Pani pytania. W celu redukcji wagi powinna Pani spożywać około 2100kcal. Ważne aby to były produkty zdrowe i o czystym składzie. Dieta musi być odpowiednio zbilansowana.

Proszę póki co nie forsować się nadmiernie ćwiczeniami, ponieważ przy tak wysokiej wadze łatwo obciążyć stawy, kręgosłup.

Jeżeli zdecydowałaby się Pani na ułożenie zdrowej diety a nie catering to służę pomocą: joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam

Joanna Wasiluk (Dudziec)

Dietetyk

Blogi:

wp fitness

https://joanna-wasiluk.fitness.wp.pl/

Kafeteria.pl

https://joanna-wasiluk.kafeteria.pl/

Instagram:

https://www.instagram.com/joanna_dudziec_wasiluk/?hl=pl

ABC zdrowie

https://ranking.abczdrowie.pl/d/joanna-wasiluk-dudziec-dietetyk-warszawa-31668