Jakie jest podłoże tych problemów ze wzrokiem?

W lipcu tamtego roku zaczęłam mieć problemy zewzrokiem, tzw jakby mroczki ale tez towrzywzylo co jakiś czas takie migotanie czarnego, mieniący się czarny, ciezko mi to opisać, w szczególności gdy patrze na jasny, robiłam badania pol roku temu, morfologię i tarczyce wszystko wszystko wyszło ok tylko mały niedobór żelaza, zaczelam brać od miesiąca dopwieo żelazo, ale dalej mam taki problem ze wzrokiem, u okulisty tez byłam ale wyszło wszytako ok, czasami mamzimne ręce i dłonie i zdazrzajq się duszności, jestem tez alergikiem, i mam czasami zdarza mi sie mieć ataki paniki, na codzien mam puls od 80 pare do90 pare nie wiem Do jakiego lekarza mam się udać,

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

W Pani sytuacji najważniejszym postępowaniem byłoby ustalenie dokładnej przyczyny takich dolegliwości. Nie wspomniała Pani, czy były wykonywane precyzyjne badania wzroku u okulisty, między innymi badanie dna oka.

Możliwe, że źródłem problemów ze wzrokiem oraz obecności wszelkiego rodzaju mroczków jest przypadłość neurologiczna. Zalecamy skonsultować się z lekarzem neurologiem, który po badaniu przedmiotowym będzie mógł zdecydować o dalszej diagnostyce. Przydatna mogłaby tutaj okazać się tomografia komputerowa lub rezonans magnetyczny głowy. Takie badania pozwolą wykluczyć lub potwierdzić wszelkie schorzenia neurologiczne.

Wspomniane przez Panią dolegliwości związane z atakami paniki mogłyby w nieznacznym stopniu wpłynąć na pojawienie się problemów ze wzrokiem. Jednakże tylko lekarz mógłby potwierdzić taką ewentualność.

W razie nawracającego problemu można by skonsultować się ponownie z lekarzem okulistą, który zdecyduje o dalszym postępowaniu.

Życzymy Pani lepszego samopoczucia!

Podobna tematyka została poruszona w poniższych artykułach:

https://portal.abczdrowie.pl/mroczki-przed-oczami

https://portal.abczdrowie.pl/przejsciowe-zaburzenia-widzenia

A odpowiedź na podobne pytanie można przeczytać pod poniższym linkiem:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/mroczki-przed-oczami

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.