Jakie jest prawdopobieństwo, że zajdę w ciążę?

7. dnia brania tabletek kochałam się z moich mężczyzną bez zabezpieczenia, po czym wieczorem nie wzięłam tabletki antykoncepcyjnej. Zwykle tabletkę biorę o 21.00, a wzięłam następnego dnia około godziny 10.00, co daje 12,5-13,0 godzin opóźnienia. Jakie jest prawdopodobieństwo, że zajdę w ciążę?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Nie podam Pani dokładnego prawdopodobieństwa zajścia w ciążę w opisanej przez Panią sytuacji. Z pewnością nie jest ono duże, ale również nie zerowe. Najlepiej byłoby wstrzymać się ze współżyciem do końca tego opakowania (lub zastosować prezerwatywę) i po jego zakończeniu wykonać test ciążowy. W razie wyniku negatywnego, powinna Pani powtórzyć test ciążowy przed rozpoczęciem kolejnego blistra, nawet jeśli pojawi się krwawienie z odstawienia. W razie wyniku pozytywnego, nie może Pani już przyjmować hormonów.

Pozdrawiam serdecznie!