Wymioty a antykoncepcja: czy mogę być w ciąży?

Mam pytanie: po 7 dniowej przerwie wzięłam pierwszą tabletkę z opakowania o 21:00. Po 3 godzinach wymiotowałam i tak trzy razy tej jednej nocy były wymioty. Nie było w tym czasie stosunku. Kolejną tabletkę wzięłam następnego dnia, znów o 21.00 i był stosunek. Czy jest możliwość zajścia w ciążę?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,
Należy to potraktować jako pominięcie tabletki w pierwszym tygodniu. W takiej sytuacji należy stosować dodatkowe zabezpieczenie np. prezerwatywę przez 7 dni. Pani nie zastosowała się do tego zalecenia, dlatego istnieje możliwość ciąży. Ryzyko ciąży wzrasta, jeżeli w tygodniu poprzedzającym pominięcie tabletki doszło do współżycia. Po około 10-14 dnich od stosunku należy wykluczyć test ciążowy.
Pozdrawiam