Jakie jest ryzyko ciąży gdy pękła prezerwatywa?

Witam, podczas stosunku pękła nam prezerwatywa (na samym końcu) podczas głębszego włożenia. Od razu się zorientowaliśmy i przerwaliśmy stosunek. Do wytrysku nie doszło. Dziewczyna akurat miała teoretycznie 3 dzień owulacji (poprzedni okres spóźnił jej się 10 dni przez stres związany z poprzednim pęknięciem) więc rozumiem że nie ma co się sugerować dniem cyklu. Jak duże jest ryzyko ciąży? Po poprzednim pęknięciu nie brała tabletki po i dostała normalnie okres.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

ciężko jednoznacznie stwierdzić, czy doszło do zapłodnienia w opisanej przez Pana sytuacji, jednak jeżeli nie było wytrysku, to szanse są raczej znikome.

W prezerwatywie mógł znajdować się tzw. preejakulat, w którym są niewielkie ilości plemników. Mają one jednak mniejszą zdolność do poruszania, co przekłada się na niewielkie szanse na zapłodnienie.

Tak jak wspomnieliśmy, szanse na ciążę u Pana partnerki są raczej niewielkie, jednak dla pewności można zawsze wykonać test ciążowy co najmniej 10 dni po stosunku. Jeżeli prezerwatywy się nie sprawdzają, można spróbować skorzystać z innych metod antykoncepcji, które opisaliśmy w artykule poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/antykoncepcja-wszystko-co-chcesz-wiedziec#rodzaje-antykoncepcji

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.