Jakie jest ryzyko, że w czasie stosowania plastrów Evra bądź po odstawieniu ich zaczną wypadać włosy?

Witam, stosuję plastry antykoncepcyjne evra od czterech dni i męczy mnie pewien problem -wypadanie włosów. Po tak krótkim czasie wiem,że nie mogę zauważyć różnicy,ale boję się ,że to może być skutek uboczny nieodwracalny. Jakie jest ryzyko ,że w czasie stosowania plastrów bądź po odstawieniu ich zaczną wypadać włosy? wiem, także ,że to nie dotyczy wszystkich kobiet, ale chciałabym wiedzieć czy to jest częsty problem przy antykoncepcji. Bardzo proszę o pradę

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Statystycznie wypadanie włosów może wystąpić u mniej niż 1 na 100 kobiet stosujących plastry. W razie zauważenia niepokojących objawów proszę udać się do lekarza.