Jakie skutki może wywołać rozmyślanie i analizowanie wszystkiego?

Witam , czy takie rozmyślanie nad wszystkim czy sie cos uda czy nie uda, przejmowanie sie bzdurami i nie umieć sobie z tym poradzic to jest jakas choroba psychiczna , czy odbije mi sie to na stare lata ? najgorzej jest zaraz po przebudzeniu zaczynam intensywnie myslec o wszystkim co bedzie dalej , przed pojsciem spac rzadko takie coś miewam. Pozdrawiam

Witam Pana. To co Pan u siebie zauważa może wywoływać natężenie stresu, napięcia i lęku. Utrzymywanie się ich oraz nasilanie może powodować rozregulowanie Pana układu nerwowego. Dlatego moim zdaniem niezbędne jest udanie się do bezpośredniego kontaktu ze specjalistą. Niepewność dotycząca tego, co się z Panem dzieje dodatkowo będzie wzmagać napięcie i niepokój. Proszę udać się do swojego lekarza rodzinnego a on zleci ewentualne badania i skieruje do innych specjalistów. Pozdrawiam Pana
http://piotrantoniak.pl/

Witam, może warto porozmawiać o Pana obawach z kimś bliskim, jak również z psychologiem. Zastanowić się czemu ma Pan tendencję do ruminacji, przeżywania i przejmowania się, jak Pan napisał "bzdurami". Nie musi być to sygnał choroby psychicznej. Może to skutkować podwyższeniem poziomu stresu, który negatywnie wpływa na nasze funkcjonowanie. Proszę skontaktować się z psychologiem.
Pozdrawiam serdecznie