Jakie stosować suplementy przy problemach z jedzeniem?

Mam kłopot z przytyciem, nie jem nic z mleka bo mnie wyrzuca od razu na twarzy, mięsa też nie jem nie lubię i moja cera jest brzydsza, a po za tym jak zjem ryby to zbiera mi się sporo flegmy w gardle i ją co jakiś czas wypluwam. Jakie powinna brać suplementy żeby nie pogorszył mi się stan zdrowia.

Dzień dobry,

proszę się skontaktować z dietetykiem, który po dokładnym wywiadzie lekarskim i żywieniowym będzie w stanie ułożyć Pani prawidłowo zbilansowany jadłospis, który będzie uwzględniał to co Pani spożywa.

Być może nie będzie konieczności włączania suplementacji.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga

Mgr Monika Frank Dietetyk, Poznań

Dzień dobry!
Warto skonsultować się z lekarzem, który sprawdzi z czego wynikają Pani dolegliwości. Możliwe, że dolegliwości mają podłoże alergiczne. Jeśli przypuszczenie się potwierdzi, dietetyk przeprowadzi z Panią szczegółowy wywiad żywieniowy, który pozwoli określić jakich produktów brakuje w Pani diecie i czy można zastąpić je innymi. Idealna dieta jest spersonalizowana – dostosowana m.in. do preferencji żywieniowych, czy istniejących chorób, w tym alergii, czy nietolerancji pokarmowych i ułożona w taki sposób, by pokryć zapotrzebowanie organizmu na składniki odżywcze. Dietetyk ułoży jadłospis w taki sposób, by pomimo wykreślenia z niego uczulających produktów, dieta wciąż dostarczała wszystkiego, czego potrzebuje organizm. Dopiero jeśli okaże się to niemożliwe, zaleca się stosowanie suplementów diety. W czasie konsultacji przeprowadzi także analizę składu ciała, wykona odpowiednie pomiary i pomoże Pani przytyć. Zachęcam więc najpierw do odkrycia powodu dolegliwości i próby dostosowania diety do stanu zdrowia, a dopiero w drugiej kolejności do wprowadzenia zaleconych przez specjalistę suplementów diety.

Odpowiedź dla Ciebie opracował zespół poradni Mój Dietetyk w Poznaniu. Zachęcamy do skorzystania z indywidualnej porady żywieniowej (w gabinecie stacjonarnym lub online), w ramach której dietetyk przygotuje dietę dostosowaną do stanu zdrowia i trybu życia.

Zapraszamy do kontaktu, istnieje możliwość skorzystania również z porady on-line – bez wychodzenia z domu!

Pozdrawiam serdecznie!
Monika Frank, Dietetyk
www.poznan.mojdietetyk.pl
poznan@mojdietetyk.pl
tel. 696 884 351

Warto przeczytać również:
Dieta na przytycie
http://www.mojdietetyk.pl/artykuly/dieta-na-przytycie.html?c=9