Jednoczasowe stosowanie Daylette i Cyclo

Dzień dobry, mam 22lata, 6lata temu mialm usuwanego zylaka teraz w ciagu ostatnich 2miesiecy mialam problem z zylami bolaly mnie nogi i powiekszyl sie hemoroid lekarz przepisal mi cyclo3 forte moj stan sie poprawil teraz zaczelam brac tabletki antykoncepcyjne daylette(po 3misiacach przerwy). Czy moge jednoczesnie stosowac daylette i cyclo3forte?Czy moge stosowac tabletki daylette? w ulotce wskazane jest ze stosowanie daylette jesli ma sie problemy z zylakami zwieksza ryzyko zakrzepicy zylnej

MichaĹ Kurek

Szanowna Pani!

Tak, może Pani stosować te leki łącznie. Tak, antykoncepcja hormonalna zwiększa ryzyko choroby zakrzepowej. Polecam zwracać uwagę na objawy takie jak: ból, pieczenie, obrzęki, zaczerwienie podudzi. Niemniej, jeśli lekarz ginekolog przypisał Pani ww. lek posiadając pełną wiedzę na temat Pani stanu zdrowia- nie ma powodu do obaw.

z poważaniem
Michał Kurek

Lek. Tomasz Budlewski

Raczej lek nie powinien wchodzić w taką interakcję. Stosowanie tabletek antykoncepcyjnych zwiększa ryzyko zakrzepicy, i aby je włączyć należy przeanalizować wszystkie za i przeciw. proponuję udać się do ginekologa. Po badaniu będzie można określić odpowiednie modyfikacje leczenia.