Kobieta , 26 lat Witam Od 8 mcy biore tabletki antykoncepcyjne daylette. ZacZelam dzis czuc bol i ucisk w nodZe w zgieciu kolana i lydce. Dodatkowo w tej samej nodze pojawil sie cykliczny skurcz miesni w udzie. Wiem, ze tabletki anty niekorZystnie wplywaja na zyly. Czy takie objawy moga swiadczyc o zakrzepicy? Jesli tak to jak szybko powinnam sie udac do lekarza?
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Proszę wykonać badanie usg żył kończyn dolnych oraz oznaczyć poziom d-dimerów i układ krzepnięcia w surowicy krwi. Z wynikiem proszę udać się do lekarza.
Tabletki antykoncepcyjne istotnie podnoszą ryzyko zakrzepicy i to należy wykluczyć w pierwszej kolejności.

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników:

Artykuły na ten temat
Tabletki antykoncepcyjne

Mity na temat antykoncepcji - w które z nich nadal wierzysz?

Mity na temat antykoncepcji - w które z nich nadal wierzysz?

Stosowanie antykoncepcji nadal budzi wśród Polek sporo kontrowersji. Kobiety, zniechęcone możliwymi skutkami ubocznymi, często rezygnują z tej formy zabezpieczenia. Czy nasza wiedza na ten temat rzeczywiście oparta jest na naukowo potwierdzonych faktach?...