Jedzenie otrębów owsianych i pszennych

Dzień dobry, chciałam zapytać, czy mogę bezkarnie (3 razy dziennie) jeść otręby owsiane, pszenne? Ile można ich jeść i jak? Z wodą (ile trzeba wypić do posiłku?) Jak jeść zdrowo otręby? Za odpowiedź serdecznie dziękuję. Z poważaniem Joanna P

Witam, otręby pszenne oraz owsiane dostraczają do naszego organizmu dużych ilości błonnika. Na początku jak zaczynamy je wprowadzać do naszej diety lepiej zacząć od małych porcji 1-2 łyżeczki dziennie, pamiętając aby zwiększyć ilość wody np. do 1, 5-2 litrów. Im więcej ich zjadamy tym należy pamiętać o wodzie. W przypadku wzdęć czy zaparć, bólów brzucha lepiej zmniejszyć ich zawartość w codziennej diecie. A można je dodawać np, do płatków, sałatek, koktajli.