Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 3 8 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jedzenie w nocy i przez sen u 22-latki

Mam 22 lata i jem w nocy. Budzę się codziennie i muszę zjeść cokolwiek aby zasnąć. kolację jem o 20, a chodzę spać po 22. Nie mogę nad tym zapanować, czasem nawet nie pamiętam, że jadłam w nocy, jem przez sen. Jak mam to zwalczyć? Nawet jak najem się w nocy, rano budzę się głodna.
KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu

Przechowywanie grzybów

Dzień dobry,

Proszę znaleźć w swojej okolicy psychoterapeutę i udać się na konsultacje, które być może zakończą się wspólną decyzją o podjęciu leczenia. Pomoc może Pani uzyskać w ramach NFZ (np.:Poradnia Zdrowia Psychicznego) lub prywatnie. W internecie dostępna jest również lista certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego wg miejscowości.

0

Możliwe są dwie przyczyny, albo w codziennej diecie dostarcza Pani organizmowi za mało energii i składników odżywczych, stąd też napady głodu, albo jest to związane z objadaniem o podłożu psychologicznym. Podaje Pani za mało informacji, aby mieć tutaj stuprocentową pewność. Radzimy skonsultować się ze specjalistą od zaburzeń odżywiania, jak i z dietetykiem, w celu poprowadzenia odpowiedniej terapii.

Poradnia Dobry Dietetyk Toruń tel 887 433 444

Absolwent dietetyki na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym.
0

Witam Panią,

Napady głodu w nocy mogą być wynikiem nieprawidłowo zbilansowanej diety w dzień. Jeżeli dostarcza Pani zbyt mało składników odżywczych to organizm zaczyna sie ich domagać a Pani czuje apetyt i chęc podjadania. Należałoby bliżej przyjrzeć się Pani jadłospisowi. Jeżeli byłaby Pani zainteresowana można opisać mi na maila swój przykładowy dzień - co Pani zjada, jakie porcje, jak często są posiłki, ile czasu po przebudzeniu zjada Pani śniadania a ile czasu przed snem kolację itp. Ja chętnie zerknę i wskażę ewentualne błędy żywieniowe. kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl Pozdrawiam Mgr Joanna Wasiluk Dietetyk

Specjalista w zakresie dietetyki.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy