Co mogą znaczyć te dziwne napady głodu?

Dzień dobry, Mam problem z dziwnymi napadami głodu. Zaczęło się kilka miesięcy temu, pierwszy taki "napad" utrzymywał się około tygodnia, teraz pojawia się raz na jakiś czas i trwa jeden dzień. Wygląda to tak, że nagle łapie mnie ogromne uczucie głodu, jakbym nie jadła od kilku dni. Od razu robi mi się bardzo słabo, kręci mi się w głowie i mam wrażenie że mogę zemdleć (ale nigdy do tego nie dochodzi). Pojawia się to nawet wtedy kiedy niedawno jadłam (na przykład w ciągu ostatniej godziny). Jak taki głód już się pojawi to bardzo ciężko go zaspokoić, mogę po tym zjeść trzy obiady a i tak osłabienie i uczucie głodu (o wiele lżejsze, ale jednak) będzie się utrzymywało zazwyczaj do końca dnia. Mojemu lekarzowi brakuje pomysłów co do przyczyny, morfologia, glukoza i badanie moczu są w porządku. Mam 20 lat i żadnych stresów. Gdzie szukać przyczyny?

Witam serdecznie,
na początku od razu nasuwa się stwierdzenie, że ma Pani problemy z cukrem. Pisze Pani, że glukoza jest w porządku ale czy badała Pani ją na czczo oraz 1h i 2h po obciążeniu glukozą? Sama glukoza na czczo nie wystarczy.
Zastanawiam się też jak wygląda Pani dieta? Być może jest źle zbilansowana, mało urozmaicona i ma Pani jakieś braki witamin, składników mineralnych lub odżywczych.
Jeżeli byłaby Pani zainteresowana można opisać mi na maila swój przykładowy dzień - co Pani zjada, jakie porcje, jak często są posiłki, ile czasu po przebudzeniu zjada Pani śniadania a ile czasu przed snem kolację itp. Ja chętnie zerknę i wskażę ewentualne błędy żywieniowe.
kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk