Napady obżarstwa a anoreksja

Mam 22 lata 157 cm i 33 kg. Od stycznia odżywiam się zdrowo (5 posiłków dziennie: owoce warzywa nasiona ryby nabiał -bez podjadania 8-10 szklanek wody, ćwiczenia 3x w tygodniu. Moja waga wynosiła 47-45 kg. Niestety od 2 dni mam niskie ciśnienie bol w sercu, omdleniami i co 2 godziny jestem po prostu bardzo glodna jakbym nie jadla przez bardzo dlugo.Nie sa to kompulsywne napady obżarstwa, czuje ze organizm domaga sie jesc. Jakie badania powinnam wykonać?Czytałam i wszystko wskazuje na anoreksje

Witam Panią,

Pani waga jest rzeczywiście bardzo niska. Z opisu nie wynika że jest definitywnie to anoreksja ale takie prawdopodobieństwo występuje ponieważ ważyła ani bardzo mało a nadal dąży Pani do mniejszej wagi poprzez ustalanie diety i ćwiczenia fizyczne. Obawiam się że Pani jadłospis jest zbyt niskokaloryczny mimo że Pani pisze iż odżywia się zdrowo. Napady głodu, niskie ciśnienie oraz złe samopoczucie świadczy o wygłodzeniu organizmu i brakach ważnych składników odżywczych.
Jeżeli byłaby Pani zainteresowana można opisać mi na maila swój przykładowy dzień - co Pani zjada, jakie porcje, jak często są posiłki, ile czasu po przebudzeniu zjada Pani śniadania a ile czasu przed snem kolację itp. Ja chętnie zerknę i wskażę ewentualne błędy żywieniowe.

kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Dzień dobry,

Proszę udać się do lekarza POZ oraz do lekarza psychiatry, który - po osobistym zbadaniu - zaproponuje odpowiednie leczenie.