Kiedy będę w pełni zabezpieczona?

Witam, Zostały przepisane mi tabletki antykoncepcyjne Vines. Miałam zacząć je brać od 1 dnia miesiączki, jednak miałam dwa dni plamień i drugiego dnia plamienia wzięłam pierwszą tabletkę z myślą, ze miesiączka właśnie się pojawiła, ponieważ na wkładce była ciemniejsza krew. To było jednak tylko plamienie. Zazwyczaj mam dwa dni plamien i 3 dnia miesiączkę, Wiec wzięłam pierwsza tabletkę dzień za wcześnie. Kontynuuje 4 dzień brania tabletek i plamienie dalej się utrzymuje a okresu nie ma. Czy miesiączka została wstrzymana ? Jeśli wzięłam tabletkę w trakcie plamienia (brązowy kolor) to kiedy będę w pełni zabezpieczona ? Czy od następnego opakowania, jeśli będę kontynuowała przyjmowanie tabletek codziennie o tej samej porze będę już w pełni zabezpieczona ?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry, w przypadku, gdy przyjmowanie tabletek rozpoczęła Pani wcześniej niż w pierwszym dniu swojego cyklu, ich skuteczność zostanie zachowana po przyjęciu siedmiu pierwszych tabletek z blistra, który już Pani zaczęła (oczywiście powinny zostać przyjęte prawidłowo, o tej samej porze). Brak pojawienia się miesiączki może być związany z rozpoczęciem antykoncepcji (krwawienie zostało wstrzymane).

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/antykoncepcja-w-planie

https://portal.abczdrowie.pl/czy-mozna-zapomniec-o-antykoncepcji

https://portal.abczdrowie.pl/skutki-antykoncepcji-hormonalnej

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.