Kiedy i czy w ogóle tabletki będą działać?

Pytanie do ginekologa: Na początku roku przestałam brać tabletki antykoncepcyjne, ponieważ od dłuższego czasu nie bylam aktywna seksualnie i chcialam zrobić przerwe. W marcu wróciłam do brania tabletek, ale zrobiłam to niezgodnie z instrukcją, która każe zacząć brać tabletki pierszego dnia miesiączki (ale niestety nie dostałam miesiączki od początku roku aż do marca, gdy zaczelam brac tabletki). Caly czas stosuję antykoncepcję dodatkową, ale chcialabym wiedziec kiedy i czy w ogóle tabletki będą działać i czy mogę odstawić antykoncepcje dodatkową?

po miesiącu stosowania tabletek nawet rozpoczętych w dowolnym dniu, można już nie stosować dodatkowych zabezpieczeń, ale proszę pamiętać że nie ma 100% skuteczności ta forma antykoncepcji