Kiedy tabletki będą działać przy nieregularnym cyklu?

Chciałabym zacząć brać tabletki antykoncepcyjne, ale mam niereguralny cykl miesiączkowy i nie wiem w jakich dniach mam je brać. Chciałabym się dowiedzieć, kiedy zaczną działać? Z góry dziękuję.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,
tabletki antykoncepcyjne należy zacząć przyjmować w pierwszym dniu miesiączki. Wówczas antykoncepcyjne działanie tabletek jest zachowane od początku. Może Pani przyjąć pierwszą tabletkę pomiędzy 2 a 5 dniem miesiączki. Wówczas należy stosować dodatkowe zabezpieczenie przez kolejne 7 dni, np.prezerwatywę.

Pozdrawiam