Kiedy można znów rozpocząć przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych?

Witam . Przyjmuje tabletki antykoncepcyjne półtora roku . Ostatnia wzięłam 18 maja i do tej pory nie brałam . Pytanie mam czy mogę zacząć je znowu brać w wybranym momencie nie czekając do kresu . Jak tak to jak wtedy z zabezpieczeniem

Lek. Paweł Szadkowski

Proszę rozpocząć nowe opakowanie z pierwszym dniem okresu i przez pierwszy cykl stosować dodatkową ochronę.