Kiedy najlepiej zastosować tabletkę "po"?

Witam, mam pytanie odnośnie tabletki po. Czytałam na internecie że są dwa rodzaje różniące się czasem działania jedna do 3 dni i druga do 5 dni. Chciałabym wiedzieć czy im dłużej się będzie zwlekać z wzięciem tabletki będzie miało to wpływ na jej działanie? I czy to prawda że im dłużej się czeka z jej zażyciem może działać odwrotnie, czyli nie na zapobiegnięciu ciąży a na jej podtrzymaniu?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Prawdą jest, że im dłużej się zwleka, tym mniejsze jest prawdopodobieństwo zadziałania substancji.