Kiedy powinnam kontynuować stosowanie tabletek?

Dzień dobry. Mam pytanie dotyczące stosowanej antykoncepcji. Zażywam tabletki antykoncepcyjne od około 2 lat. Doktor kazał zrobić miesięczną przerwę i po upływie tego czasu kontynuować ich zażywanie od razu po miesiaczce. Cały miesiąc minął, a ja nie dostałam okresu. Nie jestem w ciąży. Zaczęłam w poniedziałek nowe opakowanie (pierwsza tabletka z pierwszego blistra). Czy mimo że miesiączka się nie pojawiła, ja zaczęłam nowe opakowanie to powinnam je kontynuować czy przerwać i czekać az okres sam się pojawi i wtedy dopiero zacząć brac te tabletki? Pozdrawiam serdecznie

Lek. Tomasz Budlewski

udać się ponownie do ginekologa i kierować się jego zaleceniami.