Kiedy wykonać badania hormonów tarczycy w ciąży?

Witam. Jestem w 18 tg ciąży. W pierwszym trymestrze moje TSH wynosiło 2.65. ginekolog przepisała mi euthyrox n25. Teraz w drugim trymestrze mohlje TSH wynosi 4,08. Dziś byłam u endokrynologa. Zwiększyła mi dawkę na euthyrox n50 i zleciła badania morfologii, TSH 3ciej generacji i ft4. Następna wizyta u endokrynologa mam za miesiąc. Kiedy wykonać te badania krwi. Jak najszybciej czy tuż przed wizytą?

Lek. Paweł Szadkowski

Lepie tuż przed wizytą - da to bardziej aktualny obraz poziomu hormonów, co ułatwi lekarzowi dobór dawki leku.