Zapytaj lekarza

1 , 0 2 3 , 0 8 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Kłujące bóle w klatce piersiowej w 9 miesiącu ciąży

jestem w 9miesiacu ciazy i od jakiegos tygodnia mam klujace bole po prawej stronie klatki piersiowej promieniujacych na reke , niezaleznie od pory dnia czy nocy , dziekuje za jakakolwiek informacje.
KOBIETA ponad rok temu

Żelazo w ciąży

Czym może grozić niedobór żelaza, dlaczego ważne jest jego spożywanie, i jakie produkty obfitują w ten pierwiastek? Na te pytania odpowiedzi udziela dietetyk, mgr Marta Michalak-Tomasik.

Witam! Najczęstszą przyczyną kłucia w klatce piersiowej są tzw. nerwobóle, występujące zazwyczaj po jednej stronie klatki piersiowej, nasilające się we wdechu i przy zmianie pozycji ciała. Mogą pojawić się w ciąży na skutek zmian anatomicznych w organizmie przyszłej mamy. Radziłabym spokojnie udać się do lekarza rodzinnego, który po osłuchaniu płuc i serca będzie w stanie postawić pełniejszą diagnozę. Pozdrawiam.

Rezydentka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

najprawdopodobniej nerwoból związany ze zmianami w ciązy ale może też świadczyć o innych zmianach , które ujawniły się dopiero w ciązy więc wymaga wizyty u swojego lekarza ewentualnie badania przez neurologa i internistę. Pozdrawiam DK

Lek. med. Danuta Kardzis specjalizuje się w zakresie ginekologii i położnictwa. Świadczy wysokiej jakości usługi z dziedziny ginekologii, w tym ginekologii dziecięcej, zajmuje się prowadzeniem ciąży, a także udziela profesjonalnych porad z zakresu najlepszych metod antykoncepcji. Pacjentki przyjmuje w Gdańsku w prywatnym gabinecie ginekologicznym.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy