Konieczność leczenia podwyższonego DHEA

Czy podwyższone DHEA powinnam leczyc?? to mój wynik 14,7 ng/ml (zakres 1,3-9,8). Androstendion, testosteron, 17-OH-Progesteron, estradiol, kortyzol mam w normie. Badania robilam sama bez skierowań od lekarzy. Bylam u ginekologa który powiedział że jajniki są zdrowe. Z usg jamy brzusznej wynika że wielkosc nadnerczy jest dobra, z nerkami niby OK. Czy to oznacza ze mam gruczolka?? Czy może jest jakaś inna przyczyna tego oprócz guzów i przerostu? Czy powinnam sie wybrać do endokrynologa??

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do endokrynologa. Jeżeli nie ma niepokojących objawów to nie jest to bezwzględnie konieczne.