Krążek dopochwowy - kiedy należy zacząć go stosować?

Mam 34 lata jestem kobietą. Chciałabym zastosować krążek dopochwowy w 9. dniu cyklu. Czy będzie to bezpieczne? Pozdrawiam, Tangerine

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Jeśli w poprzednim cyklu nie stosowała Pani antykoncepcji hormonalnej to może Pani zastosować krążek dopochwowy pierwszego dnia miesiączki (naturalnego cyklu), wówczas antykoncepcja będzie skuteczna od momentu założenia krążka. Drugą opcją jest założenie krążka między 2. a 5. dniem cyklu, ale wówczas konieczne jest stosowanie dodatkowej mechanicznej metody antykoncepcyjnej przez 7 dni, gdyż ochrona może nie być pełna.
Innych możliwości producent nie przewiduje, w związku z tym aby osiągnąć bezpieczną i pewną antykoncepcję należy stosować się do zaleceń.
Proponuję skonsultować problem ze swoim ginekologiem.

Redakcja abcZdrowie.pl