Krótka miesiączka przy rozpoczęciu przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych

Witam :) 9 kwietnia dostałam plamienia, a następnego dnia pojawiła się miesiączka i w ten też dzień zaczęłam przyjmować pigułkę antykoncepcyjną. Dziś mamy 12 kwiatnia, a ja już przestałam krwawić. Martwię się, bo nigdy wcześniej się to nie zdarzało. W poprzednim miesiącu miesiączka mi się spóźniła o kilka dni. Czy mogę być w ciąży? Nie czuję żadnych objawów ciąży. Bardzo proszę o odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Zawsze w przypadku wątpliwości co do możliwości ciąży, proszę wykonać test ciążowy. W razie wyniku pozytywnego, konieczne będzie odstawienie tabletek antykoncepcyjnych. Miesiączka nie musi jednak zawsze mieć tej samej długości. Być może przyjęte hormony spowodowały skrócenie krwawienia (zwykle tak się jednak nie zdarza od razu podczas pierwszej miesiączki, od której rozpoczyna się antykoncepcję).

Pozdrawiam serdecznie!