Krwawienie podczas stosowania NuvaRing

Witam, Stosuje antykoncepcje w postacji krążków dopochwowych Nouvaring. Niedawno miałam dwu miesięczną przerwę w stosowaniu. Wróciłam do krążków i pod koniec tygodnia kończy sie okres ważności trzeciego krążka(stosowałam ciągły tryb, bez tygodniowej przerwy). Niestety w poprzednią sobotę zauważyłam plamienie lekkie, a w niedzielę wystąpiło silne, imitacja okresu, trwa do teraz. Czy mam powody do zmartwień? Antykoncepcja jest nadal skuteczna?

Aleksander Ropielewski

Raczej nie ma powodu do niepokoju jednak bez przeprowadzenia badania nie moge stwierdzić tego z całą pewnością.