Lęk o zdrowie po leczeniu szpitalnym a nerwica

napisze w skrócie odkąd wylądowałem w szpitalu ciągłe mam leki strach ze coś mi jest około 2 miesiący. robiłem wszystkie badania i jest ok jak się zdenerwuje dostaje gorączki max to 37.5 ucisk w szyi klatce b szybkie bicie serca trochę taka panika dostałem lek propranolon i biorę go doraźnie problem z oddychaniem biegunka nie umiem sie na niczym skopić wszystko mnie drażni zmęczenie brak sił.. byłem u endokrynologa i jest ok kardiologa tez ok co mi jest czy to nerwica ??proszę o poradę...

Witam, raczej nie da się postawić diagnozy przez Internet, ale opisywane przez Pana objawy faktycznie mogą mieć podłoże nerwicowe. Najlepiej zgłosić się do psychologa lub psychiatry na konsultację, aby dokładnie określić co Panu dolega i uzyskać wskazówki co do dalszego leczenia. Nerwicę zwykle leczy się psychoterapia. Pozdrawiam, Agnieszka Erbel

Dzień dobry!

Niestety, nie jest możliwe postawienie diagnozy za pośrednictwem Internetu. Często jest jednak tak, że jeśli lekarze w kolejnych badaniach wykluczają czysto medyczne podłoże objawów, ich źródło może leżeć w życiu emocjonalnym, kondycji psychicznej. Należy rozważyć diagnozę nerwicy razem z lekarzem psychiatrą i psychoterapeutą.

Pozdrawiam!

Dzień Dobry,
tak prawdopodobnie jest to choroba o podłożu psychogennym (popularnie zwana nerwicą). Proszę pamiętać, że metodą leczenia z wyboru jest psychoterapia ( psychoterapię w ramach NFZ może zlecić Panu np. lekarz pierwszego kontaktu). Jest to wyleczalne !
Serdecznie pozdrawiam, Dorota Szykulska-Paprocka

Witam. Jeżeli wszystkie medyczne przyczyny dolegliwości zostały wykluczone objawy mogą być nerwicowe, Zalecam konsultację u psychoterapeuty aby ustalić z czym mogą być związane i czy wskazana jest psychoterapia. Pozdrawiam Izabela Trybus