Lęk przed śmiercią przy dobrych wynikach badań

Witam , mam 19 lat zrobiłam sobie badania krwi wyszły dobrze przeswietlenie klatki piersiowej ok badania na tarczycę i serce również w porządku jednak boję się że umrę czy z tych badań wynika że na pewno jestem zdrowa ? Czy jednak muszę zrobić jeszcze jakieś badania dodam że mam nerwice lękową . Proszę o szybką odpowiedź

Na podstawie informacji od Pani zauważam, że opisaną przyczyną motywującą do wykonywania wymienionych badań jest obawa przed śmiercią. W przypadku gdy diagnostyka pod względem somatycznym wyklucza wszelkie problemy zdrowotne, mogące doprowadzić do zgonu, warto zastanowić się nad tym co spowodowało taki lęk. Pomocne byłoby uzyskanie wsparcia psychologicznego w przypadku analizy tychże trudności.

Witam,

Proszę swoje wątpliwości co do tego czy kolejne badania medyczne są potrzebne czy nie omówić ze swoim lekarzem. Jeśli lekarz na podstawie wyników uzna, że na ciele jest Pani zdrowa, to opisane objawy i lęk mogą mieć tło psychologiczne. W takim wypadku najlepiej jeśli umówi się Pani do psychologa/psychoterapeuty a także rozważy wizytę u lekarza psychiatry. Specjaliści będą mogli dokonać szczegółowej i rzetelnej diagnozy psychologicznej/psychoterapeutycznej oraz psychiatrycznej i zaproponować Pani najbardziej pomocne leczenie – prawdopodobnie psychoterapię. Pisze Pani także, że ma Pani nerwicę. Czy to sama Pani u siebie rozpoznała, czy zrobił to specjalista – ponieważ być może dostała już Pani zalecenia...

Pozdrawiam
Karolina Matlak