Leki na depresję przy psychozie maniakalno-depresyjnej

Witam. Mam pytanie odnosnie psychozy maniakalno depresyjnej, czy osoba chora, jesli jest blednie zdiagnozowana, jako chora na normalna depresje reaguje na leki tak jak osoba z normalna depresja, czy po realcji na leki da sie poznac, ze jest blednie zdiagnozowana?
ponad rok temu

Leki podawane przy leczeniu zaburzeń psychicznych uzależnione są od objawów jakie ma pacjent (np. niepokój, bezsenność, rozdrażnienie, gonitwa myśli, lęk itp) a nie od postawionej diagnozy. Niektóre z leków zaczynają działać dopiero po kilku tygodniach stosowania, wymagają ustalenia indywidualnej dawki. Jeśli przy podawaniu leków samopoczucie pogarsza się proponuję skontaktować się z lekarzem i porozmawiać o reakcji na leki, może można je zmienić albo zmienić dawkę.