Leukocyty, erytrocyty, hemoglobina i monocyty u 32-letniej kobiety

B.proszę o interpretację wyników badań Leukocyty 6,28 tys/µl N Erytrocyty 3,63 mln/µl L Hemoglobina 10,0 g/dl L Hematokryt 31,6 % L MCV 87,1 fl N MCH 27,5 pg N MCHC 31,6 g/dl L Płytki krwi 291 tys/µl N RDW-CV 14,1 % N PDW 11,90 fl N MPV 10,9 fl N P-LCR 31,30 % N Monocyty 11,8 % H inne "file" - w normie OB OB 16 mm/h H Żelazo 91,61 µg/dl N TSH 1,760 µIU/ml N Retikulocyty 3 promile L wyrwany ząb 2 tyg wcześniej bez leków średnio eryt 3,7 od kilku-stu lat,mocz- e.wyl

Interpretacja tylko tych badania jest trudna - nie podaje Pani żadnych objawów - można jedynie stwierdzić u Pani anemię nieznanego pochodzenia i podejrzewać przewodnienie. Należy wykonać dodatkowe badania celem dookreślenia anemii : ferrytyna, transferyna ,całkowita zdolność wiązania żelaza i rozpuszczalny receptor dla transferyny. Najpierw powtórzyłabym badanie morfologii, bo może być to tylko błąd laboratoryjny.