Łysienie telogenowe - czy jest sens robić badanie?

Witam! Podejrzewam u siebie łysienie telogenowe, ponieważ 3 miesiące temu przechodziłam chorobę z bardzo wysoką gorączką. Byłam u dermatologa, który przepisał mi 2 wcierki. Sporo dowiedziałam się już o tym typie łysienia i myślę, czy nie poddać się badaniu Trychologicznemu i stąd moje pytanie. Dowiedziałam się, że podczas tego typu łysienia większa cześć włosów wchodzi w fazę telogenu (podobno aż do 70%), chcę iść na to badanie, jednak okropnie boję się wyników, np. że dowiem się, że 80% włosów jest w fazie wypadania. Czy jest to możliwe? Z przerzedzeniem włosów już psychicznie się pogodziłam, jednak bardzo boję się, że wszystkie długie włosy mi wypadną i pozostanę z chłopięcym jeżykiem na głowie :( Proszę o odpowiedź na pytanie, czy jest możliwe żeby po 2 tygodniowej chorobie z wysoką gorączką aż 80% włosów weszło w fazę telogenu? Z góry dziękuję.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!
Włosy rosną mniej więcej kilka milimetrów na miesiąc. Jednak wzrost ten jest uzależniony od czynników genetycznych, gospodarki hormonalnej czy naszego ogólnego stanu zdrowia.
Włos podczas swojego wzrostu przechodzi także przez kolejne fazy. Większa ilość wypadających włosów przypada również na wiosnę i jesień. Więcej na temat wzrostu włosów znajdzie Pani między innymi w poniższym artykule:
http://portal.abczdrowie.pl/od-czego-zalezy-wzrost-wlosow
Jeżeli nie ma poprawy po leczeniu wskazane jest poszerzenie diagnostyki - rozumiem że obawia się Pani wyniku, ale aby móc skutecznie pomóc w chorobie konieczne jest postawienie rozpoznania. Nie ma sensu od razu negatywnie ustawiać się do wyniku badania, którego Pani nie wykonała.
Proszę się jeszcze zastanowić nad wizytą u lekarza rodzinnego, może warto wykonać chociaż podstawowe badania laboratoryjne, między innymi w kierunku niedokrwistości czy chorób tarczycy.
Warto również upewnić się że stosowana pielęgnacja jest właściwa (http://portal.abczdrowie.pl/wlasciwa-pielegnacja-wlosow-i-skory-glowy,

Polecam jeszcze lekturę:
http://portal.abczdrowie.pl/jak-wzmocnic-wlosy
http://portal.abczdrowie.pl/witaminy-na-wypadanie-wlosow

Pozdrawiam