Mam Duży Problem z Dużą Ja

Mam na imie Paulina i mam 14 lat, mierzę 164 cm przy wadze 80 kilo. Od 3 lat mam nadwagę i nie mogę schudnąc pomimo iż próbowałam i nic z tego. Najgorzej jest, gdy idę w szkole na korytarzu, a inne osoby wołają na mnie GRUBA!!!!! i ten ich głupi uśmieszek. Ogólnie jestem ładna, bo mam brązowe włosy i duże niebiesko-zielone oczka, każdy mi mówi, że jak będę szczupła to będę ładna. Pomocy, już nie mogę tak żyć. Moja mama mówi, że jej znajomej syn był gruby i przez 2 miesiące schudł, ponieważ powoli jadł, pił dużo wody ng i ostatni posiłek miał o 18. Czy to może być prawdą? BŁAGAM POMOCY :(

Witam ciepło!

Niestety dzisiejsza młodzież bywa okrutna. Nie bierz sobie do serca tego,co mówią.  Najważniejsze, abyś to Ty czuła potrzebę schudniącia (dla siebie, dla własnego zdrowia).

Uregulowanie pór posiłków, dokładne i powolne przeżuwanie pokarmu, spożywanie ostatniego posiłku na 2-3 godziny przed snem - mogą przyśpieszyć proces redukcji masy ciała. Uregulowanie jedzenia usprawnia pracę przewodu pokarmowego, powolne żucie powoduje, iż zjesz mniej, gdyż informacja o dostarczonym jedzeniu dociera do mózgu z pewnym (ok. 15-20 minutowym) opóźnieniem. Sytość zyskasz przed zjedzeniem całej porcji. 3 godziny przed snem to optymalny czas dla żołądka, potrzebny do strawienia ostatniego posiłku. Taki posiłek nie będzie w nim zalegał.

Myślę, że rozpoczęcie odchudzania powinnaś skonsultować z lekarzem i dietetykiem. Niezbędne będzie wykonanie badań, określających przyczynę nadwagi (czy powstała jedynie na tle nieprawidłowego żywienia i niewielkiej aktywności fizycznej, czy też przyczyny są inne).

Nie odchudzaj się na własną rękę!

Pozdrawiam